O nás

Rodinné vinařství Vydařilý vzniklo roku 2008. Bylo založeno nejmladším Petrem Vydařilým, který stejně jako jeho děda a otec vystudoval střední odbornou školu vinohradnickou a vinařskou ve Valticích.

Veškeré zkušenosti předávané z generace na generaci, uplatňujeme při pěstování révy vinné a výrobě vína na slunných svazích vinařské obce Mutěnice, nacházející se nedaleko města Hodonín ve slovácké vinařské podoblasti. Obhospodařujeme 3 hektary vlastních vinic ve třech viničních tratích Mutěnická Hora, Dubňanská Hora a Hraničky.

Z bílých odrůd pěstujeme převážně Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Tramín červený, Veltlínské zelené, Muškát moravský. Z modrých odrůd Modrý portugal, Frankovku, Rulandské modré a Cabernet sauvignon.

Stálý dohled a péče všech členů rodiny se odráží ve skleničce našeho nezaměnitelného vína. Při jeho výrobě dbáme na co nejšetrnější průběh všech fází zpracování.

Ruční sběr, lisování v moderním pneumatickém lisu, odkalení moštu, u bílých vín řízení průběhu kvašení v chlazených nerezových tancích, u červených vín po prokvašení a vylisování provádíme jablečno-mléčnou fermentaci a následně je necháváme zrát v dřevěných sudech.

Snažíme se vhodně propojit cenné mnohaleté zkušenosti předků s moderními technologiemi a zodpovědným přístupem. Naše vinařství se zabývá tvorbou přívlastkových vín vysoké kvality a z části Moravských zemských vín. Lahvová i sudová vína dodáváme do gastronomie, vinoték, vináren a soukromé klientele.

0
3 hektary

Vlastních vinic

Obhospodařujeme 3 hektary vlastních vinic ve třech viničních tratích.

0
Tun hroznů

Ročně

Na výrobu našich vín spotřebujeme mnoho tun vlastních hroznů

0
Ocenění

V roce 2018

Naše vína získávají každoročně řadu ocenění

0
Hektolitrů vína

Od roku 2008

Od založení našeho vinařství jsme vyrobili mnoho litrů skvělého vína

Ocenění

Stálý dohled a péče všech členů rodiny se odráží ve skleničce našeho nezaměnitelného vína, které získává každoročně řadu ocenění.

Ochutnejte naše vína

Z bílých odrůd pěstujeme převážně Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Tramín červený, Veltlínské zelené, Muškát moravský. Z modrých odrůd Modrý portugal, Frankovku, Rulandské modré a Cabernet sauvignon.

Vinařství Vydařilý
Moravská 1140, 696 11 Mutěnice
Česká republika

Kontakt
Telefon: +420 724 791 105
E-mail: info@vinarstvivydarily.cz

Upozornění: Právě probíhá údržba obchodu, proto objednávky přijímáme pouze emailem či telefonicky. Děkujeme za pochopení. Skrýt